KE zarzuca dezinformację portalom X i Meta

1
X Facebook Twitter
Fot. CBS News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisja Europejska zarzuca dezinformację portalom X oraz Meta. Bruksela grozi dawnemu Twitterowi i Facebookowi wysokimi karami. A chodzi o treści dotyczące ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael. 

Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton wczoraj wysłał w tej sprawie list do właściciela portalu X Elona Muska, dziś do Marka Zuckerberga – właściciela Mety. Komisja zwraca uwagę na rozpowszechnianie nielegalnych treści, fałszywych informacji promujących terrorystów z Hamasu, sfabrykowane zdjęcia, niektóre bardzo drastyczne.

Unijny komisarz powołał się na europejski akt o usługach cyfrowych nakładający obowiązki na właścicieli wielkich platform internetowych. Chodzi o konieczność usuwania nielegalnych treści i przeciwdziałania zagrożeniom dla bezpieczeństwa publicznego.

Thierry Breton przypomniał o możliwości wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Za łamanie europejskich przepisów dotyczących nielegalnych treści grozi kara w wysokości 6 procent rocznych przychodów firmy lub brak dostępu do portalu na terenie unijnych krajów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Jak byl tweeter to trumpo tumany piszczaly ze blokowanie bredni covidowych to zamach na ich wolnosc slowa. To to teraz niech grzecznie sie poddadza Musk-owemu praniu mozgow. Bali sie byc sterowani przez szczepionkowe czipy Billa Gatesa a Elon im to robi bezinwazyjnie ….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!