E.Macron po ataku w Arras: podły i bestialski mord, udaremniono inny atak

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał „podłym i bestialskim” atak terrorystyczny, do którego doszło rano w szkole w Arras, na północy kraju. Czeczeński islamista brutalnie zamordował tam nauczyciela i ciężko ranił dwie osoby. Szef państwa wskazał, że francuskie służby udaremniły inny atak. 

Prezydent Francji spotkał się w Arras z pracownikami szkoły i świadkami ataku. Zwrócił uwagę, że do zamachu doszło na kilka dni przed trzecią rocznicą brutalnego zabójstwa nauczyciela Samuela Paty’ego, który wstrząsnął Francją. „Po raz kolejny placówka szkolna padła ofiarą barbarzyństwa islamskiego terroryzmu. Moje myśli skierowane są przede wszystkim ku nauczycielowi, który został zamordowany w sposób podły i bestialski” – powiedział Emmanuel Macron. Dodał, że ofiary ataku wykazały się bohaterską postawą, ponieważ stawiły czoła napastnikowi, ratując życie wielu osobom. 

Prezydent podziękował też policji, która zjawiła się na miejscu cztery minuty po zgłoszeniu ataku. „Dzięki szybkiej reakcji i wielkiemu profesjonalizmowi naszych policjantów uniknęliśmy jeszcze gorszego bilansu” – podkreślił prezydent Macron.

Szef państwa poinformował też o innym planowanym zamachu. „Co najmniej jedna interwencja pozwoliła udaremnić inną próbę ataku w innym regionie” – wskazał prezydent. Chodzi prawdopodobnie o zatrzymanie mężczyzny znanego francuskim służbom antyterrorystycznym w Limay, pod Paryżem. Podejrzany był uzbrojony w nóż kuchenny i znajdował się w pobliżu szkoły.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!