Niemcy zaostrzają prawo wobec migrantów

0
Niemcy Germany flaga
Fot. Pexels/Claudio Mota
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Liderzy partii koalicyjnych w Niemczech porozumieli się w sprawie projektu ustawy przewidującej zaostrzenie prawa wobec migrantów. Zmiany dotyczą w sumie dwunastu przepisów, mających umożliwić szybsze deportacje osób, które nielegalnie przebywają na terenie Niemiec.

Jedna z planowanych zmian przewiduje, że osoby, którym odmówiono azylu, nie będą wcześniej informowane o wydaleniu ich z kraju. Wysyłanie powiadomień z wyprzedzeniem sprawiało, że wielu migrantów zdążyło przed terminem deportacji zbiec z ośrodków i ukryć się w innym miejscu.

W ustawie widać wyraźny ślad Zielonych. Wicekanclerz Robert Habeck przekonał koalicjantów z SPD i FDP, by nowe prawo nie obowiązywało rodzin z dziećmi poniżej dwunastu lat. 

Zmienione procedury dotyczą także przymusowego umieszczania cudzoziemców w zamkniętych ośrodkach. W przyszłości okres pobytu w nich będzie wynosił 28 dni z możliwością jego przedłużenia w uzasadnionych przypadkach. 

Zmianie mają też ulec uprawnienia policji. Kanclerz Olaf Scholz zapowiedział, że w nadchodzących dniach rozpocznie prace legislacyjne nad rozporządzeniem, które znacząco poszerzy kompetencje funkcjonariuszy w celu szybszego zlokalizowania nielegalnych migrantów.
“Wybory w Hesji i Bawarii, które SPD przegrała z kretesem, wyrwały kanclerza z letargu” – stwierdził dziennik “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Zmiany w niemieckim prawie azylowym mają wejść w życie w listopadzie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!