A.Łukaszenko o broni jądrowej na terytorium Białorusi

0
185
Fot. dailysabah.com/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Aleksander Łukaszenka oświadczył, że gwarantuje bezpieczeństwo rosyjskiej broni nuklearnej na Białorusi. Według białoruskich władz w stronę terytorium tego kraju rozpoczęło się przemieszczanie rosyjskiej taktycznej broni nuklearnej. 

Białoruski samozwańczy prezydent bierze w Moskwie udział w dwudniowym Euroazjatyckim Szczycie Ekonomicznym. Na jego marginesie Aleksander Łukaszenko został zapytany o wczorajszą rozmowę z Władimirem Putinem. “Poinformował mnie, że podpisał dekret o naszych działaniach w sprawie rozmieszczenia broni jądrowej na Białorusi. Chodzi o konkretny dokument. Czyli podjęto decyzję o rozwinięciu tego, co zostało uzgodnione ustnie. Musieliśmy przygotować na Białorusi magazyny i inne rzeczy. Zrobiliśmy to wszystko. Dlatego rozpoczęła się relokacja amunicji jądrowej” – powiedział białoruski przywódca. Nie potwierdził jednak czy broń jądrowa już dotarła na terytorium Białorusi.

W marcu prezydent Władimir Putin zapowiedział, że Rosja rozmieści broń jądrową na Białorusi. Następnie Aleksander Łukaszenko powiedział, że stanie się tak na jego prośbę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!