Bruksela – jutro otwarcie wystawy „Jan Paweł II – papież dialogu”

0
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jutro w Brukseli zostranie otwarta wystawa “Jan Paweł II – papież dialogu”. Inauguracja odbędzie się podczas mszy w kościele Świętej Elżbiety z okazji 103. rocznicy urodzin papieża. 

Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Belgii, ojciec Damian Kopytto powiedział Polskiemu Radiu, że wystawa składa się z ośmiu plansz i ukazuje bogaty pontyfikat Jana Pawła II. 

“Wystawa przekazuje między innymi te wartości jakie głosił święty Jan Paweł II, ale pokazuje też papieża Polaka jako papieża dialogu, kultury, spotkania z wyznaniami innych religii, z ubogimi, z młodzieżą, z chorymi” – dodał.  

Ojciec Damian Kopytto zwrócił uwagę też na miejsce wystawy. Dzielnica Schaerbeek, gdzie znajduje się polski kościół to dzielnica międzynarodowa, mieszka tam liczna społeczność muzułmańska i wielu Marokańczyków – jak mówił ojciec Damian Kopytto – czasami przychodzi do kościoła. „Być może zaciekawi ich ta wystawa, tym bardziej, że jest także w języku angielskim” – powiedział koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Belgii ojciec Damian Kopytto. 

Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej i Polskiej Wspólnoty Katolickiej w Brukseli we współpracy z Instytutem Polskim w Brukseli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!