Praga: władze miasta chcą wprowadzić opłaty za wjazd do centrum

0
173
Fot. themayor.eu
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Władze czeskiej Pragi chcą wprowadzić od przyszłego roku opłaty za wjazd samochodem do ścisłego centrum miasta. Zwolnieni z nich mają być mieszkańcy tej części stolicy.

Zdeněk Hřib, wiceburmistrz do spraw transportu zauważył, że zatłoczone centrum stanowi problem dla mieszkańców również pozostałych części miasta. Auta ograniczają przejazd tramwajów, co w godzinach szczytu powoduje opóźnienia w całej sieci komunikacji miejskiej.

Na razie nie jest jasne, jak duża ma być strefa płatnego wjazdu. Jednym z rozważanych wariantów jest objęcie opłatą tranzytową Malej Strany, czyli lewobrzeżnej części historycznego centrum, a także ulic biegnących wzdłuż przeciwległego brzegu Wełtawy.

Otwartą kwestią pozostaje również wysokość opłaty za wjazd do śródmieścia. Wiceburmistrz stolicy chcą wziąć przykład z Karlowych Warów, gdzie podobne rozwiązanie wprowadzono w latach 90. Obecnie wjazd do centrum uzdrowiska kosztuje 100 koron – w przeliczeniu niespełna 20 złotych – za dzień. Roczny abonament to koszt 14 tysięcy koron, czyli prawie 2700 złotych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!