M. Błaszczak: do Polski przypłynie włoski niszczyciel

0
139
Fot. Twitter: MON
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Za kilka dni przypłynie do Polski niszczyciel rakietowy, który wzmocni obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową polskiego wybrzeża. Poinformował o tym wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który spotkał się w Rzymie z włoskim ministrem obrony Guido Crosetto.

Wicepremier podkreślił, że wysłanie niszczyciela jest efektem jego negocjacji z ministrem Crosetto. Mariusz Błaszczak dodał, że współpraca z Włochami jest bardzo ścisła. W tym roku prawdopodobnie przylecą do Polski włoskie samoloty myśliwskie F-35, a pochodzące z fabryki w Świdniku śmigłowce AW 149, skonstruowane we Włoszech, wejdą na wyposażenie polskiej armii.

Szef MON powiedział, że rozmawiał ze swoim włoskim kolegą także o wojnie na Ukrainie. Wicepremier Błaszczak podkreślał, jak ważne jest przeciwstawianie się odbudowie imperium rosyjskiego. Podziękował również za wsparcie, jakiego Ukraińcom udzielają Włochy.

Wicepremier Błaszczak był też w Watykanie, gdzie uczestniczył we mszy w kaplicy polskiej w podziemiach bazyliki Świętego Piotra. Złożył też kwiaty przy grobie świętego Jana Pawła II.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!