Litwa: trzy tysiące żołnierzy zadba o bezpieczeństwo szczytu NATO

0
Fot. LRT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzy tysiące litewskich żołnierzy zadba o bezpieczeństwo szczytu NATO. Wojsko Litewskie poinformowało, że wspiera instytucje organizujące to wydarzenie i jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających jego bezpieczeństwo. 

Armia litewska podała, że podczas szczytu NATO może dojść do incydentów związanych z dezinformacją oraz do różnych prowokacji. Litewscy wojskowi wskazują na takie zagrożenia jak m.in. ataki cybernetyczne, napływ nielegalnych migrantów z Białorusi czy użycie sprzętu wojskowego w pobliżu litewskich granic. Niebezpieczne mogą być również próby wywołania niepokojów społecznych, poprzez rozpowszechnianie w sieciach społecznościowych fałszywych informacji. “W ten sposób, w kontekście ważnego wydarzenia, wystawiona zostanie na próbę nasza czujność i odporność na wszelkiego rodzaju oszustwa” – powiedział cytowany w komunikacie dowódca Wojska Litewskiego generał Valdemaras Rupszys. 

Jednocześnie Wojsko Litewskie apeluje o zachowanie spokoju i weryfikację źródeł informacji. Szczyt NATO w Wilnie odbędzie się 11 i 12 lipca. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!