Minister Zbigniew Ziobro: kanclerz Olaf Scholz przekroczył granice absurdu i kłamstwa

0
310
Fot. Twitter: Zbigniew Ziobro
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz przekroczył granice absurdu i kłamstwa w swojej wypowiedzi w dniu 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Olaf Scholz napisał na Twitterze m.in., że “78 lat temu Niemcy i świat zostały wyzwolone spod tyranii narodowego socjalizmu”.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej mówił, że tego typu wypowiedzi można uznać za próby zakłamywania historii i pisania jej od nowa.

“A po co chce ją pisać od nowa? By jednocześnie mówić, że to Niemcy najbardziej od samego początku pomagają Ukrainie w zmaganiach wojennych z Rosją i że to Niemcy chcą dla dobra wszystkich budować Europę federacyjną po to, by zaopiekować się innymi, w tym zapewne Polską i Polakami. Znamy z historii tę niemiecką opiekę” – powiedział.

Zbigniew Ziobro nawiązał też do dzisiejszego wystąpienia Olafa Scholza w Parlamencie Europejskim, w którym zaapelował o dalszą integrację Unii Europejskiej, przekonywał też, że potrzebna jest reforma systemu głosowania w Radzie Europejskiej tak, by więcej decyzji zapadało przez większość kwalifikowaną.

Minister podkreślił, że nie ma zgody na odchodzenie od zasady jednomyślności.

“Te postulaty spotkają się z naszą stanowczą odpowiedzią: twardym nie” – zaznaczył i przypomniał, że na niedawnym kongresie Suwerennej Polski mówił, iż Niemcy dążą do budowy europejskiego państwa federalnego pod własnym przywództwem.

Olaf Scholz powiedział w Europarlamencie, że Unia powinna na świecie “mówić jednym głosem” i zacieśnić m.in. współpracę w dziedzinie obronności. Kanclerz opowiedział się też za wspieraniem Ukrainy “tak długo jak to będzie konieczne” i za rozszerzaniem wspólnoty europejskiej o kolejne kraje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!