McDonald pozwany za zbyt mały budżet na reklamy w mediach reprezentujących Afroamerykanów

0
195
McDonald
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

McDonald pozwany za nie umieszczanie reklam w mediach reprezentujących Afroamerykanów. Pozew został złożony w czwartek w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. Pozew złożył dyrektor medialny “Entertainment Studios Networks Inc. and Weather Group LLC”, Byron Allen.

Podstawą pozwu jest zobowiązanie złożone przez McDonald na wiosnę 2021 o zwiększeniu nakładów z budżetu na reklamy w firmach medialnych należących do czarnoskórych, z 2% procent do 5% procent pomiędzy 2021 i 2024. Według autorów pozwu McDonald “nie zbliżył się” do wydania 2% procent budżetu reklamowego w mediach należących do czarnoskórych w 2021 roku i nie jest na drodze przeznaczenia 5% procent w 2024.

McDonald zobowiązał się do zwiększenia wydatków na “Black-owned media”, tego samego dnia w 2021, kiedy Allen złożył pierwszy pozew o 10 miliardów dolarów. Pozew dotyczył rzekomej dyskryminacji rasowej, związanej z odmową McDonalda wykupu reklam w sieci medialnej Allena, pomimo kupowania reklam w podobnych firmach należących do białych ludzi. Ten pozew, początkowo oddalony przez sędziego w Kaliforni, zostanie ponownie rozpatrzony we wrześniu.

W najnowszym pozwie Allen szuka 100 milionów dolarów odszkodowania.  

Powód twierdzi, że jego sieć medialna reprezentuje 90% procent rynku medialnego należącego do Afroamerykanów. Opiera się również na tym, iż w trakcie popularności ruchu  Black Lives Matter, wiele korporacji, w tym McDonald, złożyły przyrzeczenia ‘Czarnej Ameryce,” lecz ich nie spełniły. W oświadczeniu Allen napisał, że korporacje, w tym McDonald “kłamały i składały fałszywe obietnice.” 

Prawnik reprezentujący Allen Media Group poinformował, że pozew bazuje na prawie “California’s Civil Code 1711,” które według niego “trzyma korporacje do wypełniania publicznych obietnic i czyni je odpowiedzialnym za korporacyjne oszustwa.”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!