Francja: deputowani chcą zniesienia obowiązku szczepień przeciwko Covid-19 dla pracowników służby zdrowia

0
186
Francja paszport covid
Fot. Schengen Visa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francuskie Zgromadzenie Narodowe – czyli niższa izba parlamentu – chce zniesienia obowiązku szczepień przeciwko Covid-19 dla pracowników służby zdrowia. Deputowani zagłosowali za uchyleniem tego przepisu. Wymóg szczepień obowiązywał od września 2021 roku.

Francuscy deputowani w większości poparli projekt ustawy złożony przez komunistów, który zakłada zlikwidowanie obowiązkowych szczepień dla lekarzy, pielęgniarek i asystentów medycznych. Stało się to wbrew woli rządu. Władze chciały tylko zawiesić stosowanie tych przepisów, tłumacząc, że w przypadku nowej fali koronawirusa wymóg szczepień będzie mógł zostać natychmiast przywrócony.

Teraz głos w sprawie mają zabrać senatorowie. Przyjęcie ustawy będzie oznaczało, że do pracy będą mogli wrócić pracownicy służby zdrowia, którzy zostali odsunięci od wykonywania obowiązków z powodu nieprzyjęcia szczepionki. Szacuje się, że jest ich około trzech tysięcy. 

Opozycja od wielu miesięcy domaga się podjęcia działań w tym kierunku. Jej zdaniem, pozbycie się niezaszczepionych medyków przyczyniło do pogłębienia kryzysu w służbie zdrowia, która boryka się z brakiem personelu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!