W Parlamencie Europejskim otwarta została wystawa pokazująca pomoc Polaków dla Ukraińców

0
Fot. Twitter: Beata Mazurek
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

„My z Wami” – pod tym tytułem otwarta została dziś wystawa w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, pokazująca w jaki sposób Polacy pomagali Ukraińcom po rosyjskiej inwazji.

„Na zdjęciach widać, jak polscy obywatele już od pierwszych dni wojny nieśli bezinteresowną pomoc Ukraińcom, szczególnie kobietom i dzieciom, nie czekając na europejskie wytyczne” – powiedziała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Jak dodała: „Wystawa pokazuje, jak Polacy otworzyli swoje serca, swoje domy na to, by nieść w tych trudnych chwilach pomoc drugiemu człowiekowi, pomoc naszym sąsiadom. Pokazuje naszą solidarność, nie tylko jako narodu, ale przede wszystkim również organizacji pozarządowych, samorządów, rządu, w tym, by w tych trudnych chwilach dla Ukraińców nieść im pomoc. jestem dumna, że w tych trudnych chwilach pokazaliśmy nie tylko Europie ale i światu naszą solidarność”. 

„Przez osiem lat mówiliśmy o tym, że Ukraina prowadzi wojnę, a w Europie wielu wzruszało ramionami na nasze słowa” – dodał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki: „Gdyby było inaczej, nie doszłoby do tej wojny. Dzisiaj musimy bronić Ukrainy, musimy bronić naszych granic. Musimy bronić naszych państw, musimy bronić Europy. Ukraina stawa bohaterski, twardy opór, a my robimy co w naszej mocy i o tym jest ta wystawa. Jest to też apel do Europy, do całego świata” – zaznaczył polityk. 

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę granicę Polski przekroczyło ponad 10 mln ukraińskich obywateli – informuje Straż Graniczna. Około 1,3 mln osób z nich zostało w naszym kraju na stałe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!