Mike Pence o zamieszkach na Kapitolu i odpowiedzialności D.Trumpa

0
Fot. Politico - Alex Brandon/AP Photo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Historia pociągnie Donalda Trumpa do odpowiedzialności”, mówił były wiceprezydent Mike Pence.

Uwaga Mike’a Pence’a odnosiła sie do ataku na budynek Kapitolu, 6. stycznia 2021 roku. Ta uwaga i inne komentarze pod adresem byłego prezydenta Donalda Trumpa padły w sobotę wieczór podczas corocznego obiadu Gridiron Club Dinner w Waszyngtonie DC.

W trakcie corocznego obiadu, politycy tradycyjnie żartują sobie na temat ważnych figur, w tym roku obiektem lekkich uwag byli m.in. Trump, President Joe Biden, wiceprezydent Kamala Harris i kilku republikanów mających kandydować na urząd prezydenta US w 2024 roku – w tym gubernatora Florydy Ron DeSantis i była ambasador przy organizacji Narodów Zjednoczonych Nikki Hayley.  

Były wiceprezydent Mike Pence obiecał nigdy nie umniejszyć znaczenia przemocy jakiej doświadczyli przedstawiciele prawa tego dnia. Stwierdził, że atak na Kapitol, był jedynym wydarzeniem na temat którego nigdy nie żartował, nazwał dzień ataku “dniem tragicznym”. Zganił również komentarze określające mianem “turystów” ludzi, którzy wtargnęli do wnętrz Kapitolu. Podziękował mediom za przekaz na żywo, dzięki któremu jak podkreślał mógł kontynuować swój obowiązek certyfikowania wyborów.    

W jednym z żartów Pence powiedział, że “… sądzi, iż on i Trump są na bardzo dobrych warunkach.””Nigdy nie nazwał mnie pozbawionym energii kretynem. Jeszcze nie”, mówił.

Żartował sobie również z prawnych problemów Trumpa, mówiąc “Szczerze powiedziawszy, nauczyłem się wiele pracując u boku Donalda Trumpa, jak na przykład o wezwaniach sądowych.” 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!