Najlepszy szef kuchni na świecie Guy Savoy stracił jedną z gwiazdek Michelin

0
Fot. The Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Guy Savoy, okrzyknięty najlepszym szefem kuchni na świecie, stracił jedną ze swoich gwiazdek Michelin. Jego restauracja Monnaie de Paris przez dwie dekady była nagrodzana przez przewodnik Michelin trzema gwiazdkami. Znajdowała się także co roku na liście najlepszych lokali gastronomicznych na świecie ogłaszanej przez paryski przewodnik La Liste.

Ostatnio jednak, status Michelin restauracji Monnaie de Paris został obniżony do dwóch gwiazdek w najnowszym wydaniu przewodnika Michelin France, które zostanie opublikowane w tym tygodniu. O decyzji Guy Savoy został poinformowany w prywatnej rozmowie z międzynarodowym dyrektorem przewodników Michelin, Gwendalem Poullennec. W rozmowie wziął także udział inny znany szef kuchni Christopher Coutanceau, którego restauracja w La Rochelle w południowo-zachodniej Francji również została zdegradowana.

Przedstawiciele przewodnika Michelin powiedzieli, że są w trakcie kontaktowania się z innymi restauracjami, którym usunięto gwiazdki. Podkreślili jednak, że oceny „w żaden sposób nie są stałe” i są co roku ponownie analizowane przez zespoły kontrolne.

W 2019 roku Marc Veyrat został pierwszym szefem kuchni, który pozwał Michelin do sądu po degradacji jego restauracji La Maison des Bois z siedzibą w Górnej Sabaudii do statusu dwóch gwiazdek. Sąd orzekł jednak, że szef kuchni nie przedstawił dowodu na to, że obniżenie kategorii wyrządziło mu szkodę.

Guy Savoy rozpoczął szkolenie na szefa kuchni w 1968 roku w wieku 15 lat. Swoją pierwszą restaurację otworzył w Paryżu w 1980 roku, która przeniosła się następnie do bardziej przestronnego lokalu w 1987 roku, zanim ostatecznie znalazła się w budynku francuskiej mennicy narodowej Monnaie de Paris w maju 2015 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!