Premier Grecji przeprosił rodziny ofiar wypadku kolejowego

0
189
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Grecji Kyriakos Micotakis przeprosił rodziny ofiar katastrofy kolejowej, w której zginęło 57 osób. We wtorek w pobliżu miasta Laris w środkowej Grecji doszło do zderzenia składu towarowego z pociągiem osobowym. 

“W Grecji, w 2023 roku nie może dochodzić do takich sytuacji, że dwa pociągi jadą w przeciwnych kierunkach na tych samych torach i nikt tego nie zauważa. Nie możemy, nie chcemy i nie powinniśmy ukrywać się za błędami ludzkimi” – napisał w mediach społecznościowych szef greckiego rządu.

Kyriakos Micotakis wezwał też do powołania komisji parlamentarnej, która zbada zdarzenia kolejowe w ostatnich dwudziestu latach. “To, co nie było zrobione przez tyle lat, trzeba zrobić teraz i to szybko” – dodał premier Grecji. 

W kilka godzin po zderzeniu pociągów policja aresztowała zawiadowcę jednej ze stacji. 59-letni mężczyzna jest podejrzany o zaniedbanie, które miało doprowadzić do katastrofy. Zawiadowca utrzymuje, że doszło do niej na skutek awarii technicznej. 

W następstwie katastrofy w Grecji doszło do protestów. Według demonstrantów, do tragedii doprowadziły wieloletnie zaniedbania, na które od dawna zwracali uwagę pracownicy kolei. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!