Książę Harry i jego żona Meghan zostali zaproszeni na koronację króla Karola III

0
263
Fot. Global News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Książę Harry i jego żona Meghan zostali zaproszeni na koronację króla Karola III. Na razie książę i księżna Sussex nie ujawnili, czy wezmą udział w uroczystościach.

Spekulacje na temat tego, czy Harry – młodszy syn Karola III – i Meghan będą zaproszeni na koronację i czy wezmą w niej udział, trwają niemal od momentu, w którym król objął tron po śmierci swojej matki Elżbiety II. Wzmagają się one zwłaszcza po każdym kolejnym ataku książęcej pary na pozostałych członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Według komentatorów zajmujących się rodziną królewską, Karola III szczególnie mocno dotknęły wydane na początku stycznia pamiętniki Harry’ego pt. „Spare”, a jak ujawnił w środę dziennik The Sun, po ich publikacji monarcha kazał Harry’emu i Meghan opuszczenie Frogmore Cottage, stosunkowo niewielkiej posiadłości na terenie przylegającym do zamku w Windsorze, która była ich rezydencją w czasie rzadkich w ostatnich trzech latach pobytów w Wielkiej Brytanii.

Koronacja Karola III odbędzie się w sobotę 6 maja w Opactwie Westminsterskim. W tym samym dniu wypadają czwarte urodziny Archiego, starszego z dwójki dzieci Harry’ego i Meghan.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!