Sankcje UE – zablokowane majątki kolejnych 121 osób oraz firm i instytucji z Rosji

0
201
Europa UE flaga
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Majątki 121 osób oraz firm i instytucji z Rosji zostały właśnie zablokowane w Unii i zakaz wjazdu do Unii zaczął obowiązywać. Po 18.00 w unijnym Dzienniku Urzędowym został opublikowany dziesiąty pakiet sankcyjny wobec Rosji do którego została dołączona tak zwana “czarna lista”. 

Na liście sankcyjnej są między innymi cztery osoby odpowiedzialne za porwania ukraińskich dzieci, wywożenie ich w głąb Rosji i przymusowe tam adopcje. Polska uważa, że restrykcjami powinno być objętych co najmniej 30 osób i instytucji. 

Ponadto na tej liście jest dwóch bojowników z grupy Wagnera. Są kolejni propagandyści Kremla – dziennikarze i pisarze, między innymi Marina Achmedowa. Są także osoby z Rady Federacji i Dumy Państwowej, wiceministrowie z kilku resortów, przedstawiciele marionetkowych władz na okupowanych przez Rosję terenach i prokuratorzy i prawnicy. 

Jeśli chodzi o firmy to są te zbrojeniowe, budowlane, ubezpieczeniowe, także z sektora stoczniowego, rakietowego i kosmicznego. Wpisana została również firma żeglugowa z siedzibą w Dubaju, która jest przykrywką dla rosyjskich tankowców i która pomaga Moskwie w obchodzeniu sankcji obejmujących ropę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!