Austria: śmiertelne ofiary lawin

0
Fot. dw.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Od piątku osiem osób zginęło w lawinach, które zeszły w górach w Austrii. Władze przypominają, że w Alpach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego, w 5-stopniowej skali.

Austriacka policja poinformowała, że dziś wskutek lawiny, która zeszła w okolicach Längenfeld (Tyrol) zginął jeden narciarz. Dzień wcześniej w okolicy Sankt Anton am Arlberg (Tyrol) w alpejskich górach pod śniegiem zginęły dwie osoby w wieku 29 i 33 lat – Austriak oraz jego przewodnik narciarski. Od soboty poszukiwany był także 62-letni Austriak, który nie wrócił z wycieczki narciarskiej na Hohe Aifner Spitze niedaleko Kaunerbergu (Tyrol). Piątą ofiarą lawin jest 59-letni kierowca pługu śnieżnego. Według informacji przekazanych przez służby, mężczyzna zginął podczas wykonywania swojej pracy w Tyrolu Wschodnim. 

Wczoraj austriacka policja informowała o trzech osobach, które zginęły w lawinach. Był to 17-letni obywatel Nowej Zelandii, obywatel Chin oraz 50-letni mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono. 

Intensywne opady śniegu w austriackich Alpach spowodowały wzrost zagrożenia lawinowego w większości regionów uczęszczanych przez turystów. Lokalne władze odradzają wychodzenie w wyższe partie gór oraz polecają narciarzom korzystanie z zabezpieczonych szlaków i tras narciarskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!