Były szef niemieckiego kontrwywiadu ma zostać usunięty z CDU

0
247
Fot. News in Germany
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były szef niemieckiego kontrwywiadu Hans-Georg Maassen ma zostać wydalony z CDU – poinformowały władze tego ugrupowania. Ich zdaniem, polityk naraził się na zarzut “ustawicznego łamania dyscypliny partyjnej”. On sam twierdzi, że nie zgadza się z linią partii, a jego koledzy chcą go skazać na “śmierć publiczną”.

Hans-Georg Maassen powiedział, że musi oddać legitymację partyjną tylko dlatego, że nie potrafił “wykrzesać w sobie entuzjazmu” dla kierownictwa CDU. “Zarzucono mi, że jestem rasistą, a powiedziałem jedynie, że gardzę państwem, w którym karze się Niemców za nienoszenie maseczek, a zwalnia z aresztu migrantów, podpalających auta. A przecież dokładnie tak było” – tłumaczył.

60-letni polityk ma opuścić CDU do końca tygodnia. Jeśli nie zrobi tego sam, zostanie wszczęta procedura wydalenia go z partii. Niektóre media uważają, że spadająca nań “anatema śmierci publicznej” nie jest skutkiem przypadku. Zaledwie kilka dni temu został szefem tak zwanej “Unii Wartości”, skupiającej w jednym nurcie konserwatystów z CDU, niezadowolonych z kursu obranego przez Angelę Merkel.
Hans-Georg Maassen uchodzi za wytrawnego prawnika i urzędnika państwowego. Do 2018 roku kierował Federalnym Urzędem Ochrony Konstytucji, koncentrując się głównie na walce z terroryzmem islamskim. Kiedy w 2015 roku Angela Merkel zawiesiła konwencję dublińską, dotyczącą zasad przyznawania azylu, należał do jej najgorliwszych krytyków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!