Ramstein: szef NATO J. Stoltenberg o konieczności wspierania Ukrainy

0
63
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że zmobilizowanie jeszcze większego wsparcia dla Ukrainy jest niezwykle ważne wobec szykowania przez Rosję nowej ofensywy na Ukrainie. Szef NATO mówił o tym podczas konferencji prasowej w sprawie pomocy dla Ukrainy w Ramstein, gdzie trwa spotkanie Grupy Kontaktowej do spraw Obronności Ukrainy z udziałem przedstawicieli kilkudziesięciu państw, wśród nich szefa MON-u i wicepremiera Mariusza Błaszczaka.  

Szef NATO Jens Stoltenberg zaznaczył, że dzisiejsze deklaracje wsparcia wpisały się w plan zintensyfikowania wysiłków na rzecz przekazywania pomocy militarnej dla Ukrainy. Jens Stoltenberg wyróżnił w tym zakresie spośród wszystkich sojuszników Niemcy. Jak określił, jest to kraj, który zapewnia największe wsparcie Ukrainie za pomocą systemów artyleryjskich. 

“Dzisiaj odnotowaliśmy deklaracje wielu ważnych krajów w duchu zwiększenia dostaw sprzętu ciężkiego, bardziej zaawansowanego” – podkreślił Jens Stoltenberg. Dodał, że Niemcy prowadzą, ponieważ w Ramstein zadeklarowali bardzo duży pakiet wzmocnienia Ukrainy w postaci sprzętu pancernego – “od transporterów opancerzonych, poprzez wozy piechoty aż po czołgi”.  

Szef NATO przypomniał także, że Wielka Brytania, Polska i Francja zdecydowały się wysłać na Ukrainę czołgi.. “Musimy zapewnić, że Ukraina wygra ten konflikt jako kraj niepodległy” – podkreślił szef NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!