Szefowa niemieckiego MON o rozmowie z wicepremierem M. Błaszczakiem

0
98
Christine Lambrecht
Fot. augsburger-allgemeine.de
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht potwierdziła w mediach społecznościowych chęć rozmieszczenia w Polsce systemów obrony powietrznej Patriot. Dodała, że z uwagi na swoje położenie Polska jest szczególnie zagrożona atakami ze wschodu. Minister rozmawiała po południu przez telefon z polskim ministrem obrony, Mariuszem Błaszczakiem.

Christine Lambrecht przypomniała, że w związku z uderzeniem rakiety przy granicy Polski z Ukrainą Niemcy zabezpieczą polskie niebo także myśliwcami Eurofighter. Patrole będą się odbywać z baz niemieckich sił powietrznych, a odrzutowce będą po każdej misji wracać do Niemiec.
“Wraz z moim polskim kolegą Mariuszem Błaszczakiem ustaliliśmy, że wzmocnimy naszymi Eurofighterami kontrolę polskiej przestrzeni powietrznej. Poza tym przekażemy Polsce systemy obrony przeciwrakietowej Patriot.” – poinformowała minister.

Szefowa niemieckiego MON dodała, że szczegóły ustaleń z polską stroną zostaną jeszcze doprecyzowane przez ekspertów z obu krajów. “Polska jest naszym przyjacielem, sojusznikiem i jako państwo sąsiadujące z Ukrainą szczególnie wystawiona na zagrożenie” – napisała Christine Lambrecht w mediach społecznościowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!