Były lider CDU W. Schäuble: “mogliśmy posłuchać Lecha Kaczyńskiego”

0
101
Fot. rheinpfalz.de
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były lider niemieckiej chadecji Wolfgang Schäuble ocenił, że w stosunkach z Rosją rząd federalny popełnił w przeszłości wiele błędów. W rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt” przyznał, że w roli ministra za rzadko słuchał prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wolfgang Schäuble skrytykował też Angelę Merkel.

Zdaniem byłego szefa CDU obecne zachowanie Angeli Merkel musi budzić zdziwienie. “Zdumiewa mnie to, że nawet teraz była kanclerz nie potrafi przyznać się do błędów” – powiedział Wolfgang Schäuble. W jednym z wywiadów po wybuchu wojny na Ukrainie Angela Merkel stwierdziła, że jej kurs wobec Rosji był rozsądny.

Wolfgang Schäuble zaznaczył, że pomysł oddania rosyjskim koncernom kontroli nad niemiecką infrastrukturą gazową okazał się całkowicie chybiony. “Ja sam mam świadomość popełnionych błędów. Ta polityka nie była rozsądna. Zbyt rzadko wsłuchiwałem się w rady prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, ostrzegającego nas przed zakusami Rosji” – przyznał tuz chadecji.

Za rządów Angeli Merkel 80-letni Wolfgang Schäuble dwukrotnie obejmował tekę ministra. Był ministrem spraw wewnętrznych i szefem resortu finansów, a w ostatniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Bundestagu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!