Holenderski MSZ wezwał ambasadora Rosji ws. reakcji na wyrok ws. samolotu MH17

0
79
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Holenderski MSZ wezwał ambasadora Rosji w Amsterdamie w związku z reakcją Moskwy na wyrok sądu w sprawie zestrzelenia samolotu MH17. Rosja oświadczyła, że decyzja sądu skazująca za zestrzelenie malezyjskiego samolotu była stronnicza.

“Sama Rosja łamie prawo międzynarodowe pod każdym względem. Nie możemy na to pozwolić. Musimy pokazać, że szanujemy rządy prawa i mamy niezależne sądownictwo” – podkreślił holenderski minister spraw zagranicznych Wopke Hoekstra. 

Wczoraj holenderski sąd skazał na dożywocie dwóch Rosjan i Ukraińca powiązanego z prorosyjskimi separatystami za zestrzelenie samolotu MH17 w lipcu 2014 roku lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Maszyna została strącona nad wschodnią Ukrainą, okupowaną przez Rosję. Zginęło 298 osób, wśród nich 193 obywateli Holandii. Wyrok uniewinniający usłyszał jeden Rosjanin, który był czwartym oskarżonym. Wszyscy byli sądzeni zaocznie. Wiele wskazuje na to, że przebywają w Rosji, która odrzuca oskarżenia o udział w zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!