Parlament Europejski chce spotkania z E. Muskiem ws. Twittera

0
144
Fot. Fox Business
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Parlament Europejski chce spotkania z Elonem Muskiem w sprawie przyszłości Twittera – uważa POLITICO, powołując się na dwa źródła w Parlamencie. Najbogatszy człowiek świata, który niedawno kupił platformę społecznościową, ma dostać zaproszenie, by pojawić się osobiście w Brukseli. 

Miała o tym poinformować, podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. Ma to być odpowiedź na wniosek eurodeputowanych z liberalnego ugrupowania Renew. „Istnieją uzasadnione powody, by sądzić, że standardy stosowane do tej pory przez Twittera mogą ulec pogorszeniu w czasie, gdy walka z ingerencją w wybory, dezinformacją i mową nienawiści jest ważniejsza niż kiedykolwiek” – napisały deputowane: Czeszka Dita Charanzová i Holenderka Sophie in ‘t Veld w liście do przewodniczącej z 8 listopada. “Choć dokładne intencje nowego właściciela Twittera nie są w pełni znane, jego słowa i czyny budzą niepokój” – dodały posłanki.

Eurodeputowani chcą osobiście usłyszeć o planach Elona Muska na przyszłość i przypomnieć mu o europejskich przepisach regulujących technologię. Europa ma jedne z najsurowszych przepisów dotyczących prywatności. Nowe prawo mające na celu rozprawienie się z nielegalnymi treściami, znane jako ustawa o usługach cyfrowych, prawdopodobnie będzie obowiązywać również Twittera już latem 2023 roku. Jednak dopiero się okaże, czy europejskie organy regulacyjne będą w stanie pociągnąć Elona Muska do odpowiedzialności.
Jak przekazały źródła, oficjalne zaproszenie może zostać wysłane 24 listopada. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!