USA: Dolly Parton otrzymała 100 mln dolarów od J.Bezosa do rozdania na cele charytatywne

0
189
Fot. India Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gwiazda muzyki country Dolly Parton otrzymała nagrodę Bezos Courage and Civility Award. W piątek informację o przyznaniu wyróżnienia przekazano na opublikowanym na Instagramie nagraniu wideo. Dolly Parton, która od dziesięcioleci przekazuje darowizny na różne cele, publicznie na Twitterze podziękowała Bezosowi i Lauren Sanchez za nagrodę w wysokości 100 milionów dolarów, którą może teraz przekazać na cele charytatywne:

„Staram się lokować pieniądze tam, gdzie jest moje serce. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zrobić dobre rzeczy z otrzymanymi funduszami. Dziękuję @JeffBezos #LaurenSanchez” – napisała piosenkarka.

W 1988 Parton założyła Dollywood Foundation, a ostatecznie The Imagination Library, program, który pomaga dzieciom na całym świecie w dostępie do książek. W jej rodzinnym stanie Tennessee, Parton stworzyła również stypendium Dolly Parton, które przyznaje granty w wysokości 15 tysięcy dolarów na osobę, przyszłym studentom.

Jeff Bezos, założyciel i były szef Amazon.com, powiedział na konferencji prasowej, że przyznawane co rok fundusze nie mają żadnych restrykcji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!