Niemcy zaoferowały Polsce pomoc w nadzorowaniu przestrzeni powietrznej

0
166
Fot. anews.com.tr
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po wczorajszym uderzeniu rakiety w Przewodowie w województwie lubelskim Niemcy zaoferowały Polsce wsparcie w monitorowaniu przestrzeni powietrznej. Rzecznik niemieckiego MON zapewnił, że pomoc może zostać udzielona w każdej chwili. 

W związku z wybuchem w polskiej miejscowości Przewodów niemieckie władze zapewniły Polskę o wzmocnieniu misji Air Policing, w której skład wchodzą myśliwce Eurofighter. “Te odrzutowce dysponują prędkością, siłą ognia i zwinnością, co pozwala im szybko reagować na zagrożenia. Mogą zostać poderwane w każdej chwili, a patrole mogą się odbywać z baz niemieckich sił powietrznych” – powiedział rzecznik niemieckiego MON, Christian Thiels.  

Dodał, że nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej liczby Eurofighterów, które miałyby patrolować polskie niebo. Według niego będzie ona jednak w pełni wystarczająca, aby skutecznie wzmocnić kontrolę. Odrzutowce wracałyby po każdej odbytej misji do Niemiec.

NATO-wskie misje Air Policing bywają regularnie przeprowadzane nad państwami bałtyckimi, które nie posiadają lotnictwa pozwalającego im na zapewnienie ochrony własnej przestrzeni powietrznej. W tych misjach rotacyjnie biorą też udział polskie myśliwce.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!