Włochy: G. Meloni o cenach energii i Francji

0
133
Fot. Agenzia Nova
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wysokie ceny energii i konflikt z Francją w sprawie przyjmowania migrantów – to najważniejsze kwestie do rozwiązania – poinformowała na konferencji prasowej premier Włoch Giorgia Meloni.

Włoski rząd przeznaczył 9 miliardów euro na zrekompensowanie strat rodzin po wzroście cen energii i na gwarancje państwa na spłatę przez przedsiębiorstwa rachunków za energię w ratach.  

Do 10 stycznia 2023 r. przedłużono obniżoną akcyzę na paliwa i gaz dla gospodarstw domowych, ale okrojono ulgę na remont domu, bo obciąża budżet państwa kwotą 60 miliardów euro, a przynosi korzyść nielicznym. 

Komentując przyjęcie przez Francję 230 migrantów ze statku Ocean Viking i rosnące napięcie w kwestii migrantów, Giorgia Meloni podkreśliła, że jest to pierwszy statek organizacji pozarządowej, który kiedykolwiek zadokował we Francji, podczas gdy Włochy przyjęły 90 tysięcy migrantów. „Nigdzie nie jest napisane, że jedynym bezpiecznym portem na całym Morzu Śródziemnym są Włochy” – stwierdziła i dodała, że Włochy chcą nowego paktu europejskiego regulującego rozlokowanie migrantów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!