Włochy: powstał nowy rząd

0
199
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Giorgia Meloni przyjęła od prezydenta Sergio Mattarelli misję utworzenia rządu i przedstawiła listę ministrów. Będzie pierwszą kobietą na stanowisku premiera w historii Włoch. Zaprzysiężenie rządu odbędzie się jutro o 10.00.

Giorgia Meloni przybyła do pałacu prezydenckiego na Kwirynale, gdzie otrzymała i przyjęła misję stworzenia rządu. Po trwającej niemal półtorej godziny rozmowie z prezydentem przedstawiła swój nowy rząd. Następnie do dziennikarzy zwrócił się Sergio Mattarella. “Tym razem wszystko przebiegło szybko. Nie minął miesiąc od wyborów, które dały jednoznaczny rezultat. Pośpiech był konieczny w obliczu trudnej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej” – powiedział. 

Ministrem spraw zagranicznych, a jednocześnie wicepremierem został Antonio Tajani, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego z partii Berlusconiego Forza Italia. Drugim wicepremierem i ministrem infrastruktury został szef Ligi Matteo Salvini. Szwagier Giorgii Meloni Francesco Lollobrigida otrzymał tekę ministra rolnictwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!