EU: sankcje dla Białorusi

0
160
Białoruś Rosja
Fot. newgeopolitics.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przywódcy unijnych krajów mają w przyszłym tygodniu zagrozić Białorusi kolejnymi sankcjami za pomoc Rosji w wojnie na Ukrainie.


Liderzy 27 krajów mają wezwać reżim w Mińsku, by przestał udzielać wsparcia rosyjskiemu wojsku i zezwalać mu na korzystanie z terytorium Białorusi przy przeprowadzaniu ataków na Ukrainę. “Białoruski reżim musi w pełni przestrzegać swoich zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego. Unia Europejska jest gotowa do szybkiego działania i nałożenia sankcji jeśli zajdzie taka potrzeba” – brzmi fragment wniosków przygotowanych na unijny szczyt.


W Unii toczą się już prace nad kolejnym pakietem sankcji wobec Rosji i przy okazji także nad restrykcjami wobec Białorusi. Polska, wraz z krajami bałtyckimi oraz Irlandią zaapelowała o synchronizację sankcji, by reżim w Mińsku został objęty tymi sankcjami co Rosja. Takie apele pojawiały się też już wcześniej i wszystko zależy od nastawienia państw członkowskich, bo do tego potrzebna jest jednomyślność wszystkich europejskich stolic.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!