Trwa ofensywa ukraińskiej armii

0
123
czołg wojna Ukraina
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraińska armia osiąga sukcesy na południu kraju, w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego. Udało się jej tam wyzwolić w ostatnim czasie osiem miejscowości, potwierdziło Dowództwo Operacyjne “Południe” ukraińskiej armii.


Rzecznik dowództwa Południe Władysław Nazarow, Ukraińcom udało się wejść na około 20 km wgłąb okupowanego terytorium. Wyzwolone wsie to m.in. Dawydiw, Brid, Zołota Bałka, Lubimiwka i Chreszczeniwka. Znajdują się one na pograniczu chersońszczyzny z obwodem mikołajowskim i dniepropietrowskim, między rzeką Ingulec, a Dnieprem. Tam ukraińska armia przesuwa się na południe wzdłuż rzeki Dniepr.


Z kolei według raportu amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną Rosjanie na tym odcinku wycofują się na południe w kierunku Berysławia. Jednocześnie, jak czytamy oddziały rosyjskie są tam słabo wyposażone. Ukraińcy od tygodni ograniczają możliwość rosyjskich dostaw ostrzeliwując przeprawy przez Dniepr. Trwa też ofensywa ukraińskiej armii w okolicach niedawno zdobytego Łymanu w obwodzie donieckim. Tam ukraińskie oddziały nacierają w kierunku obwodu ługańskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!