Eskalacja sytuacji w Azji

0
129
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone i Korea Południowa wystrzeliły serię czterech rakiet krótkiego zasięgu do Morza Japońskiego. Była to odpowiedź na wczorajszą próbę rakietową dokonaną przez Koreę Północną.


Wojska południowokoreańskie i amerykańskie w ramach ćwiczeń wystrzeliły po parze rakiet ATACMS amerykańskiej produkcji. Wystrzelono także rakietę Hyunmoo-2 wyprodukowaną przez Koreę Południową. Ta spadła krótko po starcie, ale zdarzenie to nie spowodowało ofiar. Wykorzystano pociski typu ziemia-ziemia, które trafiały w pozorowane cele. Wcześniej Korea Południowa i USA przećwiczyły precyzyjne bombardowanie nad Morzem Żółtym, na zachód od Półwyspu Koreańskiego.


Wczoraj Pjongjang wystrzelił pierwszą od pięciu lat rakietę, która przeleciała nad Japonią i spadła do Oceanu Spokojnego. Pocisk pokonał odległość około 4,5 tysiąca kilometrów. Według japońskiego ministerstwa obrony była to rakieta starszego modelu Hwasong-12. Test spotkał się z potępieniem ze strony Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz Korei Południowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!