Radek Sikorski dziękuje USA za zniszczenie Nord Stream

0
1089
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Radosław Sikorski ma opinie o tym, co było przyczyną uszkodzeń Nord Stream 1 i 2 – i podzielił się nią z całym światem. Wpis byłego ministra spraw zagraniczych w mediach społecznościowych odbił się szerokim echem, zarówno w mediach jak i wśród polityków. Nie tylko polskich.

Paweł Sałek uważa wpis za nieodpowiedzialny. Były minister spraw zagranicznych zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał “Thank you, USA”. Na antenie Programu 1. Polskiego doradca prezydenta Paweł Sałek stwierdził, że były minister spraw zagranicznych nie powinien się wypowiadać w ten sposób. To nie służy polskiej racji stanu i nie ma co tego typu spraw komentować w ten sposób, tym bardziej na Twitterze – powiedział Paweł Sałek. Dodał, że wypowiedź Radosława Sikorskiego skomentowały media amerykańskie. Forbes i Newsweek cytują wypowiedź Sikorskiego przypominając jednocześnie obietnice prezydenta Bidena, że nawet jeśli Rosja ukończy prace nad Nord Stream, gazociąg nigdy nie będzie pracował – “I promise you that (…)” Dzienniki poprosiły Biały Dom o komentarz, ale na razie nie otrzymały odpowiedzi.


Z kolei pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn napisał, że rosyjska propaganda natychmiast po eksplozjach zaczęła promować insynuacje wobec Polski, Ukrainy i USA, oskarżając Zachód o agresję wobec Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Także on określił wpis Radosława Sikorskiego jako “skrajną nieodpowiedzialność”.


Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik natomiast wyraził przekonanie, że wpis Radosława Sikorskiego obiegnie wszystkie rosyjskie media. Zwrócił uwagę na to, że wypowiedź byłego szefa MSZ została zacytowana przez rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.


Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że może to być element prowadzonej przez Rosję wojny hybrydowej. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej uważają, że może to być sabotaż nie wskazując jednak na jego sprawców.

Dwa dni temu w rejonie Bornholmu zarejestrowano podwodne eksplozje, po których doszło do wycieków z gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2.

(fot: sikorski you tube channel)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!