Niemieckie media o sukcesach militarnych Ukrainy: “nasi pacyfiści milkną”

0
172
gazety Niemieckie
Fot. Deutschland.de/Verwendung weltweit
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemieckie media reagują na udaną ukraińską kontrofensywę w obwodzie charkowskim. Dziennik “Bild” stwierdził, że ostatnie sukcesy Sił Zbrojnych Ukrainy zadały kłam teoriom tych ekspertów, którzy uparcie stawiali na zwycięstwo Rosji.

“Jak dobrze, że nie wszyscy wsłuchali się w szepty naszych nadwornych intelektualistów” – napisał dziennik “Bild”. Nawiązał w ten sposób do komentarzy niektórych niemieckich profesorów, polityków i dziennikarzy, którzy od miesięcy uporczywie sprzeciwiają się dostawom ciężkiej broni na Ukrainę.

“Tak zwani filozofowie, którzy codziennie utrzymywali, że Ukraina jest już stracona, teraz niewiele mają do powiedzenia. Okazuje się, że Ukraińcy potrafią odbić z rąk wroga tysiące kilometrów kwadratowych. Oczywiście tylko wtedy, gdy się im nie odmawia pomocy” – zauważył dziennik.

Sukcesy Ukraińców na terytoriach okupowanych dotąd przez rosyjskich najeźdźców ożywiły w Berlinie dyskusję na temat wsparcia dla Ukrainy. “Musimy niezwłocznie podjąć działania na rzecz zwiększenia dostaw broni, w tym bojowych wozów piechoty Marder i czołgów Leopard II” – zaznaczyła szefowa komisji obrony w Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!