Edynburg: trumna Elżbiety II dotarła do katedry

0
156
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trumna królowej Elżbiety II dotarła do katedry św. Idziego w Edynburgu. W chwilę później rozpoczęło się krótkie nabożeństwo.
Głucha cisza panowała na słynnej Królewskiej Mili, na którą składa się pięć ulic starego Edynburga. Tylko czasem ciszę tę przerywał okrzyk “Niech Bóg chroni królową”. A także wystrzały armatnie. Za trumną szły dzieci Elżbiety II, w tym jej następca, król Karol III. W końcu kondukt dotarł do katedry św. Idziego. To główny “kirk”, kościół Edynburga. Na trumnie umieszczona została korona szkockich królów, na co dzień znajdująca się w Zamku Edynburskim. W katedrze trumna będzie wystawiona na widok publiczny, by Szkoci mogli pożegnać monarchinię. Dzieci królowej będą czuwać przy trumnie.

Jutro późnym popołudniem rozpocznie się kolejny etap długiej podróży Elżbiety II. Już ostatniej. Trumna poleci samolotem do Londynu. Najpierw przetransportowana będzie do Buckingham Palace. We środę – już w Westminster Hall- z królową będą się mogli pożegnać Brytyjczycy. Trumna będzie wystawiona publicznie przez cztery dni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!