Niemcy: koalicja rządowa traci poparcie

0
124
Scholz SPD
Fot. AP News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rządząca w Niemczech koalicja SPD-FDP-Zieloni notuje dalszy spadek zaufania. Niemal dwie trzecie Niemców jest niezadowolonych z jej pracy. Obywatele przyznają jednak, że rząd zmaga się z wieloma kłopotami naraz.

Według sondażu “Deutschlandtrend” zaufanie do rządu Olafa Scholza jest na rekordowo niskim poziomie. Około 70 procent ankietowanych sądzi, że w obliczu narastających na świecie napięć państwo jest przeciążone, a działania rządu ograniczają się do obietnicy “zajęcia się sprawą”. Z chóru niezadowolonych wyłamuje się jedynie żelazny elektorat SPD i Zielonych. 

Zdaniem obywateli brak zaufania dla rządu wynika przede wszystkim z jego niezdolności do zapewnienia im tanich dostaw energii. Listę mnożących się problemów respondenci dostrzegają też w systemie emerytalnym. Wielu z nich uważa, że ceny za usługi publiczne wzrastają z każdym miesiącem.

W sondażu poparcia partii politycznych socjaldemokraci zajmują trzecie miejsce, zyskując 17 procent. Na drugim miejscu plasują się Zieloni z poparciem 22 procent. Najwyższe miejsce na podium zajmuje niezmiennie opozycyjna chadecja, ciesząc się poparciem 27 procent obywateli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!