W PE polska wystawa “Od stu lat służymy lasom i ludziom”

0
126
Fot. Twitter: Beata Kempa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Parlamencie Europejskim w Brukseli stanęła wystawa zatytułowana Od stu lat służymy lasom i ludziom – polski model gospodarki leśnej. Otworzyli ją pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka wraz z europosłanką Beatą Kempą.

Na planszach przedstawiono najważniejsze kwestie i zagadnienia związane z dorobkiem Lasów Państwowych. Minister Edward Siarka powiedział, że chodziło o to, by pokazać na unijnym forum stuletni dorobek polskiego leśnictwa, a także pracę wykonaną przez polskie lasy w celu ochrony bioróżnorodności w Europie Środkowej. “Równocześnie chcemy pokazać, że od II wojny światowej dzięki pracy leśników zwiększyliśmy lesistość kraju do 30 procent. I to co jest bardzo istotne, że w Polsce na gruntach lasów państwowych, w ogóle lasów publicznych, mamy ponad połowę wszystkich form ochrony przyrody” – dodał minister Siarka.  

Europosłanka Beata Kempa powiedziała, że zależało jej, by pokazać czym zajmują się polscy leśnicy, którzy dbając o lasy wnoszą istotny wkład w leśnictwo europejskie. Polska deputowana podkreśliła, że nasi leśnicy mogą być wzorem dla innych. “I warto, żeby w Parlamencie Europejskim pokazać taką wystawę, dorobek i bioróżnorodność w Polsce. No i ten fenomen, że jednak nasze lasy to są lasy państwowe, każdy może wejść i poczuć się u siebie w lesie. Tak nie jest w innych krajach Unii Europejskiej, są kraje, jak chociażby Niemcy, gdzie w dużej mierze są to lasy prywatne i warto ten fenomen pokazać tutaj w Unii Europejskiej – powiedziała Beata Kempa.  

Wystawa o polskich lasach w Parlamencie Europejskim będzie otwarta do jutrzejszego popołudnia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!