E.Macron: Francja zapewni trwałe wsparcie Ukrainie

0
126
Macron
Fot. ERIC GAILLARD/Credit: AFP - via Le Monde
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że jego kraj jest gotowy zapewnić trwałe wsparcie Ukrainie. Nagranie przemówienia francuskiego przywódcy zostało wyemitowane podczas szczytu Platformy Krymskiej – międzynarodowej konferencji poświęconej okupowanemu przez Rosjan półwyspowi, która odbyła się w Kijowie.

W swoim wystąpieniu prezydent Francji potępił aneksję Krymu przez Rosję oraz wojskową agresję przeciwko Ukrainie i wyraził wsparcie dla Kijowa w walce z najeźdźcą. “Francja oraz Unia Europejska robią wszystko, aby wesprzeć waszą walkę, ponieważ jest to uzasadniona walka o waszą suwerenność i integralność terytorialną” – oświadczył prezydent Francji. “Nasza determinacja się nie zmieniła i jesteśmy gotowi kontynuować nasze starania w dłuższej perspektywie” – zapewnił Emmanuel Macron.

Prezydent Francji wezwał światowych przywódców do wspierania Ukrainy podkreślając, że skutki wojny dotkną kraje na wszystkich kontynentach. “Nie możemy okazać żadnej słabości, żadnego ducha kompromisu, ponieważ chodzi o wolność wszystkich i o pokój we wszystkich częściach globu” – zadeklarował Emmanuel Macron.

Prezydent Francji ponowił apel do Rosji o zaprzestanie działań wojennych i o wycofanie wojsk z “całości ukraińskiego terytorium”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!