British Airways zawiesza sprzedaż biletów z Heathrow

0
423
Fot. Skift
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Linie British Airways przedłużyły okres, w którym nie można kupić biletów na połączenia z londyńskim lotniskiem Heathrow. 
Od rana nie dało się kupić lotów na najbliższy tydzień. Teraz będzie to niemożliwe aż do piętnastego sierpnia. Chodzi o trasy krajowe i europejskie, w tym do Polski.

Terminal pełen ludzi, kolejki do stanowisk oddawania bagażu, tłok na granicy, loty opóźnione lub anulowane – tego lata największe brytyjskie lotnisko pęka w szwach. Brakuje rąk do pracy. W trakcie pandemii wielu ludzi odeszło z zawodu i już nie wróciło. Sytuacji nie ułatwia brexit, bo trudniej jest zapełnić luki cudzoziemcami tak, jak miało to miejsce do tej pory.

I dlatego władze lotniska zdecydowały o wprowadzeniu dziennego limitu pasażerów, którzy będą się pojawiać w porcie. By w tym limicie się zmieścić, trzeba odwołać część połączeń. Eksperci ostrzegają, że ceny u innych przewoźników pójdą zapewne w górę. W końcu nagle z rozkładu zniknęły setki połączeń. Konkurencja z dnia na dzień się zmniejszyła.

British Airways nie anulowało dziś połączeń, nie można jednak kupić biletów na najbliższe dni. Ci, którzy wykupili je wcześniej – polecą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!