Z. Rau w Kijowie: wzywam Rosję do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych na Ukrainie

0
122
Fot. Twitter: MSZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas wizyty w Kijowie ponownie wezwał Rosję do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i całkowitego wycofania się z terytorium Ukrainy. “Jedynie wstrzymanie wszelkich działań zbrojnych przez Rosję może stanowić podstawę do jakichkolwiek dalszych negocjacji” – zaznaczył Zbigniew Rau.

Szef polskiego MSZ podkreślił, że Polska solidaryzuje się z Ukrainą i wspiera naród ukraiński w walce z rosyjskim okupantem. “Odwiedziłem Buczę i byłem świadkiem efektów bezsensownego okrucieństwa, którego nie da się opisać ani uzasadnić” – powiedział minister. “To, co widziałem, nazwałbym niemym krzykiem umęczonego narodu. Bucza, Irpień, Borodzianka zapiszą się w historii jako miejsca zbrodni wojennych popełnionych przeciwko ludzkości” – oświadczył Zbigniew Rau.

Minister spraw zagranicznych podkreślił, że zbrodnie Rosjan na Ukrainie nie mogą zostać zapomniane, a sprawców należy postawić przed sądem. Jak powiedział, jest to obowiązkiem również społeczności międzynarodowej.

Jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Zbigniew Rau zapewnił ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytra Kułebę, że Organizacja będzie kontynuowała pomoc Ukrainie niezależnie od okoliczności. Zbigniew Rau powiedział, że OBWE prowadzi na Ukrainie około 25 programów o wartości 30 milionów euro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!