Brytyjski wywiad wojskowy o A. Łukaszence i zależności od Rosji

0
Putin Lukashenko Łukaszenka
Fot. geopoliticalfutures.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brytyjski wywiad wojskowy podaje, że Aleksandr Łukaszenka staje się coraz bardziej zależny od Rosji. W codziennym raporcie na temat wojny na Ukrainie Brytyjczycy skupiają się na roli tego polityka i Białorusi w bieżącym konflikcie.

Jak przypominają, w miniony czwartek z terytorium Białorusi wystrzelono na Ukrainę 20 pocisków. “Wcześniej z tego kraju wychodził główny napór przy nieudanej inwazji na Kijów w lutym” – przypomina brytyjski wywiad wojskowy.

Brytyjczycy wskazują, że Aleksandr Łukaszenka podąża za wskazaniami Rosji w wojnie na Ukrainie. Przypominają, że 21 lipca apelował on do Zachodu, by ten spełnił żądania Moskwy. Taka postawa pozwoliłaby – według niego – zakończyć wojnę.

Brytyjski wywiad wojskowy dodaje, że reżim Aleksandra Łukaszenki staje się coraz bardziej autorytarny. Świadczy o tym między innymi wprowadzenie kary śmierci także za “przygotowywanie ataków terrorystycznych” “Jego narastające i bezpodstawne oskarżenia w sprawie rzekomych planów Zachodu wobec Ukrainy i Białorusi pokazują, że prawdopodobnie stał się całkowicie zależny od Rosji” – napisano w dokumencie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!