Firma Baykar przekaże Ukrainie bezpłatnie drona, na którego zbierali Polacy

0
468
Bayraktar
Fot. Radio Free Europe
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Założyciel zbiórki funduszy na dron Bayraktar dla Ukrainy Sławomir Sierakowski poinformował, że producent przekaże sprzęt bezpłatnie i dopilnuje, żeby zebrane środki przelano na cele charytatywne, które posłużą wzmacnianiu Ukrainy. Baykar przekazał to w liście, który dziennikarz udostępnił na Facebooku. 

Czytamy w nim, że Rada Dyrektorów firmy jest pod wrażeniem, iż w kampanii wzięły udział setki tysięcy Polaków. “Chcemy być częścią tego ludzkiego odruchu solidarności, wobec czego składamy tę ofertę. Aspirujemy do tego, żeby ta kampania odniosła sukces w ratowaniu życia niewinnych Ukraińców w tak trudnych czasach. Modlimy się, żeby jak najszybciej się skończyły” – napisano. 

Sławomir Sierakowski powiedział, że zebrane środki zostaną przekazane na fundusz ukraińskich sił zbrojnych prowadzony przez Narodowy Bank Ukrainy. Łącznie finansowe wsparcie wyniesie około 50 milionów złotych. W zbiórce wzięło udział 217 tysięcy Polaków i prawie tysiąc Białorusinów. 

Równolegle w internecie się toczy druga zbiórka, zainicjowana przez portal Defence24.pl, na polskie drony Warmate. Cel to 5 milionów złotych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!