Prezydent Ukrainy o rosyjskiej propagandzie

0
160
Fot. The Hill
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że rosyjskie rakiety i artyleria nie będą w stanie złamać jedności Ukraińców i rzucić ich na kolana. Podkreślił, że kolejne miejsca zajęte przez agresora są wyzwalane.

Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że, oprócz zmagań z siłami militarnymi, Ukraina broni się przed agresją informacyjną. W oświadczeniu opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych odniósł się do działań rosyjskiej propagandy siejącej dezinformację. Przestrzegał Ukraińców, by nie ufali wrogowi, ani rozpowszechnianym przez niego fałszywym informacjom.

“Ich cel jest jeden – dodać medialny terror do terroru sianego przez rakiety i artylerię” – zauważył prezydent Ukrainy. Oczywiste jest, że żadne pociski i artyleria Rosji nie zdołają rozbić naszej jedności i zepchnąć nas z naszej drogi. I równie oczywiste powinno być, że jedności ukraińskiej nie można złamać kłamstwami, zastraszaniem, fałszywymi informacjami czy teoriami spiskowymi” – powiedział Wołodymyr Zełenski. Ukraiński prezydent dodał, że czasami broń medialna może zdziałać więcej niż broń konwencjonalna.

Prezydent w wieczornym wystąpieniu zauważył, że, pomimo agresji, Ukrainie udało się zachować wewnętrzną jedność i ciągłość istnienia państwa, a także przezwyciężyć konflikty i sprzeczności, które hamowały kraj w przeszłości. “Ukraina oparła się brutalnym ciosom Rosji. Udało nam się już wyzwolić część terytorium, które było okupowane. Udało nam się uzyskać status kandydata do przystąpienia do Unii Europejskiej. Udało nam się utrzymać stabilność instytucji państwowych” – wyliczał Wołodymyr Zełenski. Dodał, że przebudowano system energetyczny do współpracy w europejskiej kontynentalnej sieci energetycznej’.

“Dziś, gdy nasz naród walczy o niepodległość, mamy rację w każdym znaczeniu tego słowa – historycznie, politycznie, kulturowo i, co bardzo ważne, prawnie. Na tym też opiera się wiara naszego narodu w zwycięstwo” – podkreślił w wieczornym wystąpieniu Wołodymyr Zełenski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!