Francja: ponad 20 tys. zgubionych walizek wskutek strajku na lotnisku w Paryżu

0
Fot. Zea News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ponad 20 tysięcy zgubionych walizek zalega na paryskim lotnisku De Gaulle’a. To efekt strajku personelu lotniska, który miał miejsce w ubiegły weekend. Odwołano 20 procent lotów. 

Związkowcy twierdzą, że dostarczenie bagaży potrwa miesiącami, i że część pasażerów prawdopodobnie nigdy nie odzyska swojej walizki.

Dyrekcja lotniska De Gaulle’a przyznaje, że nie spodziewała się tak trudnej sytuacji ze zgubionymi bagażami. Wyjaśniono, że w dniu strajku system obsługujący bagaże nie został uruchomiony przez personel lotniska, a następnie doznał awarii. W efekcie walizki nie trafiały do samolotów i na taśmociągi. Jak podają francuskie media, bagaże są obecnie składowane bez żadnej ochrony w hangarach lub na zewnątrz lotniska.

Według związkowców, zdecydowana większość zalegających walizek należy do pasażerów podróżujących linią Air France. Firma zapewnia, że bagaże są stopniowe dostarczane pasażerom, ale związkowcy twierdzą inaczej i przekonują, że w przyszłych dniach sytuacja będzie się pogarszać. Personel lotniska zapowiada bowiem kolejne strajki na nadchodzący weekend oraz w okolicach 14 lipca – święta narodowego, daty wyjazdów na wakacje i wzmożonego ruchu na paryskich lotniskach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!