E. Macron zlecił przegląd programu finansowania francuskiej armii

0
241
Macron
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Francji Emmanuel Macron zlecił przegląd programu finansowania armii. Rozważa też zwiększenie wydatków na obronę. Decyzja ta jest związana z wojną na Ukrainie. 

Prezydent Francji mówił o potrzebie zwiększenia inwestycji w obronę podczas inauguracji targów przemysłu zbrojeniowego “Eurosatory”, które odbywają się w Paryżu. Emmanuel Macron poinformował, że rząd ponownie oceni plan budżetowy dla armii przyjęty w 2018 roku, który zakłada zwiększenie rocznych wydatków na obronę z 35 do 50 miliardów do 2025 roku. “Francja weszła na drogę gospodarki wojennej” – powiedział Emmanuel Macron. Dodał, że Francja musi dostosować się do głębokich przemian w sektorze zbrojeniowym i zwiększyć zapasy broni, szczególnie w kontekście wojny na Ukrainie. 

Tymczasem dziennik Le Monde poinformował, że francuskie ministerstwo obrony przygotowuje ustawę, która pozwoli rządowi zarekwirować i wykorzystać zasoby prywatnych firm produkujących sprzęt wojskowy w nadzwyczajnych sytuacjach. Według gazety działania rządu są związane z tym, że wojna na Ukrainie pokazała słabość Francji w kwestii zapasów broni i amunicji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!