Niemiecka prasa o wywiadzie prezydenta A. Dudy dla „Bilda”

0
343
Bild
Fot. irishtimes.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wczorajszy wywiad prezydenta Andrzeja Dudy dla dziennika „Bild” jest dziś szeroko omawiany przez inne niemieckie media. Polski przywódca skrytykował w nim między innymi Olafa Scholza i Emmanuela Macrona za ich rozmowy z Władimirem Putinem, porównując prezydenta Rosji z Adolfem Hitlerem.

W rozmowie z „Bildem” prezydent Andrzej Duda odniósł się w między innymi do wcześniejszej wypowiedzi Emmanuela Macrona. Gospodarz Pałacu Elizejskiego stwierdził, że Zachód powinien dać Putinowi możliwość „zachowania twarzy”. „Czy ktoś wtedy mówił, że Hitler musi zachować twarz?” – pytał prezydent Duda.

Zdaniem wicenaczelnego „Bilda” Paula Ronzheimera przywódca Polski ma rację. „Duda trafił w przysłowiową dziesiątkę. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli Zachodu przemówił do nas językiem Ukraińców, podczas gdy wielu naszych ‘lakierników’ dialogu z Rosją wciąż nie chce mówić prawdy o Putinie” – zaznaczył. 

Wśród niektórych niemieckich historyków porównanie rosyjskiego dyktatora z Adolfem Hitlerem budzi mieszane reakcje. „Trudno uciec od wrażenia, że Putin jest zbrodniarzem i zabija niewinnych ludzi. Nie zgadzam się jednak z tezą, że z góry zaplanował systematyczną zagładę ukraińskiego narodu” – ocenił Michael Wolffsohn.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!