Prezydent Andrzej Duda zakończył wizytę w Estonii

0
73
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda zakończył wizytę w Estonii. Prezydent spotkał się z premierem i prezydentem Estonii, wziął także udział w konferencji imienia Lennarta Meriego, największym wydarzeniu dotyczącym bezpieczeństwa odbywającym się w Estonii.

Podczas spotkania z mediami prezydenci Polski i Estonii apelowali o wsparcie dla Ukrainy. Jak zaznaczył Andrzej Duda tego typu spotkania również stanowią wsparcie ponieważ pokazują i cementują jedność Europy i jej sprzeciw przeciwko rosyjskiej agresji. “Pokazujemy swoją jedność, pokazujemy swoją zdecydowaną, niezmieniającą się postawę wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę. Pokazujemy, że nie pozwolimy na łamanie zasad współczesnego świata” – powiedział prezydent. 

Zapytany o możliwe rozszerzenie NATO o Finlandię i Szwecję prezydent powiedział, że jeśli te państwa zdecydują się na taki krok to mają w tym pełne poparcie Polski. “Ja, jako prezydent państwa, które jest członkiem NATO, z całą pewnością przyjmę tę decyzję z radością. 

Dziś w Tallinie prezydent rozmawiał z premier Estonii Kają Kallas oraz z porezydentem Estonii Alarem Karisem. Popołudniu prezydent Duda otworzył jeden z paneli dyskusyjnych podczas konferencji imienia pierwszego prezydenta niepodległej Estonii, Lennarta Meriego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!