KE: 836 mln euro na wsparcie rolników w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę

0
UE Unia Europa
Fot. REUTERS/Yves Herman
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisja Europejska przekaże Polsce 836 milionów euro na program wsparcia sektora rolnego w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Pomoc przyjmie formę dotację bezpośrednich. To odpowiedź Komisji na polski wniosek.

Z programu skorzystają rolnicy, których dotknął wzrost cen nawozów. Będą oni mogli otrzymać pomoc do 53,5 euro – 250 złotych na hektar użytków rolnych oraz do 107 euro – 500 złotych na hektar użytków zielonych i pastwisk. Pomoc będzie ograniczona do kwoty odpowiadającej 50 hektarom.

“Dobra wiadomość dla Polski” – napisał na Twitterze unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Unijna komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager powiedziała, że program o wartości blisko 4 miliardów złotych umożliwi Polsce wsparcie rolników dotkniętych wzrostem kosztów produkcji, który spowodowała rosyjska inwazja na Ukrainę i sankcje, będące jej pochodną.

“Nadal jesteśmy po stronie Ukrainy i jej mieszkańców. Jednocześnie nadal ściśle współpracujemy z państwami członkowskimi, aby zapewnić terminowe, skoordynowane i skuteczne wprowadzenie krajowych środków wsparcia, przy jednoczesnej ochronie równych warunków działania na jednolitym rynku” – dodała.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!