Prezydent W. Zełenski: pokój jest cenniejszy niż diamenty i rosyjski gaz

0
313
Fot. The Brussels Time
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że pokój jest cenniejszy niż diamenty i rosyjski gaz. Ukraiński prezydent przemawiał zdalnie przed belgijskim parlamentem.

Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do historycznego targu diamentów w belgijskim mieście portowym, podkreślał, że są tacy, dla których rosyjskie diamenty, sprzedawane czasem w Antwerpii, są ważniejsze niż pokój. Zaapelował do krajów zachodu o wprowadzenie kolejnych sankcji wobec Rosji. 

Jak podkreślił, pokój jest wart więcej, niż jakiekolwiek diamenty, więcej, niż rosyjskie statki w europejskich portach, więcej, niż baryłki rosyjskiej ropy. „Wszyscy wiecie, co trzeba zrobić, żeby osiągnąć pokój, a więc zróbcie to.” – mówił do belgijskich parlamentarzystów ukraiński prezydent.

Jak zaznaczył, oprócz sankcji wobec Rosji, wojnę powstrzyma też nowoczesne uzbrojenie przekazane Ukrainie przez zachód. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ukraińscy żołnierze godni są tego, aby otrzymać od Europy, której wolności także bronią, uzbrojenie, pozwalające na zatrzymanie ofensywy Rosji, ofensywy tyrana. Jak dodał, samoloty, czołgi, systemy artyleryjskie, broń przeciwokrętowa – to uzbrojenie, które jest naprawdę potrzebne Ukrainie.

Jest to też, jak zaznaczył, uzbrojenie, które posiadają kraje NATO i Unii Europejskiej. Wołodymyr Zełenski powiedział także, że tysiące ludzi zginęło w Mariupolu od czasu, gdy siły rosyjskie rozpoczęły oblężenie tego strategicznego miasta portowego. Jak podkreślił, doszło tam do katastrofy humanitarnej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!