Ukraina: Kijów wprowadza godzinę policyjną

0
309
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mer Kijowa Witalij Kliczko wprowadził w mieście godzinę policyjną. Będzie ona obowiązywać od dziś od godziny 20:00 do środy do godziny 7:00 rano. 

W tym czasie w stolicy Ukrainy będą zamknięte między innymi sklepy, apteki i stacje benzynowe. Po mieście będzie można się poruszać pojazdami wyłącznie ze specjalnymi przepustkami. Witalij Kliczko zaapelował do mieszkańców Kijowa, aby w czasie obowiązywania godziny policyjnej pozostali w domach lub w schronach. 

W nocy Rosjanie po raz kolejny ostrzelali Kijów. Pociski artyleryjskie spadły w dzielnicy Padół. Witalij Kliczko poinformował, że w wyniku ostrzału zginęło osiem osób. Spłonęło także centrum handlowe, uszkodzonych jest sześć kamienic. Rakiety spadły między innymi na teren dwóch szkół i dwóch przedszkoli. 

Rosjanie ostrzeliwują także inne ukraińskie miasta. W nocy rosyjskie rakiety spadły na zakłady chemiczne w Sumach. W wyniku ostrzału doszło do wycieku amoniaku. Ukraińskie Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że udało się naprawić awarię i powstrzymać wyciek. Resort zapewnia, że nie ma zagrożenia dla ludności i środowiska. W wyniku ostrzału ranny został jeden z pracowników zakładów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!