Prezydent W. Zełenski w CNN: jestem gotowy do negocjacji z prezydentem Rosji

0
352
Fot. The Economic Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński powiedział w telewizji CNN, że jest gotowy do negocjacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ostrzegł jednocześnie, że niepowodzenie rozmów będzie oznaczało eskalację konfliktu – trzecią wojnę światową.

“Myślę, że bez negocjacji nie możemy zakończyć tej wojny. (…) Musimy użyć dowolnego formatu, każdej szansy, żeby mieć możliwość negocjacji, możliwość rozmowy z Putinem. Ale jeśli te próby zawiodą, to będzie znaczyło trzecią wojnę światową” – powiedział CNN prezydent Ukrainy. Podkreślił, że od dwóch lat jest gotowy na rozmowy z Władimirem Putinem.

“Czas się spotkać. Czas porozmawiać. Czas przywrócić integralność terytorialną i sprawiedliwość dla Ukrainy” – powiedział Wołodymyr Zełeński. 

Prezydent wyraził przekonanie, że gdyby Ukraina była członkiem NATO, wojna by się nie zaczęła. Mówił, że chciałby otrzymać gwarancje bezpieczeństwa “dla swojego kraju, dla swoich ludzi”. “Jeśli członkowie NATO są gotowi widzieć nas w Sojuszu, to niech zrobią to natychmiast. Bo ludzie umierają codziennie” – apelował ukraiński prezydent. Wyraził jednocześnie wdzięczność za pomoc udzieloną Ukrainie przez NATO od początku inwazji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!